• ٠٢١٤٤٤٩٥٩٧٦
  • ٠٩١٢٢٥٧٠٩١٦
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خدمات 3D Laser Scanning واحدهای فرایندی

 

خدمات 3D Laser Scanning  واحدهای فرایندی

شرکت "روبش راهبرد انرژی" به عنوان اولین شرکت ایرانی در تهیه مدل ابر نقاط As Built از واحدهای صنعتی کشور می باشد. استفاده از تکنولوژی اسکن لیزری و بدنبال آن مدلسازی سه بعدی مجتمع های صنعتی در نرم افزار های تخصصی مانند LFM،AutoCAD ، PDMS و ... روش منحصر به فردی برای تولید نقشه های As built می باشد که از سال 2006 به این سو در صنعت جهان مورد استفاده قرار گرفته است. استفاده از این روش منجر به تولید "مدل سه بعدی الکترونیکی"حاوی اطلاعات کامل ابعادی محوطه صنعتی می باشد که می تواند با تهیه مدل سه بعدی در هر کدام از نرم افزارهای رایج از جمله PDMS منجر به تهیه"مدل و نقشه های As built"در دپارتمان های مختلف مهندسی مانند Piping و Equipment و Structure و ... گردد.

 

مزایای فنی و اقتصادی استفاده از اسکن سه بعدی لیزری و تهیه مدل As Built ابر نقاط (points cloud) در مجتمع های صنعتی

  • ثبت و ضبط اطلاعات دقیق موقعیتی و ابعادی، شرایط ویژه ای جهت جمع آوری Dismantling)) و نصب ستمجدد Reconstruction)) واحدهای صنعتی و  فرآیندی و ... را فراهم ساخته و باعث ایجاد یک بسته منسجم مهندسی در فرایند انجام پروژه گردیده است که  این امر ضمن تسهیل و تسریع روند نصب مجدد سیستم ، کاهش چشمگیری در هزینه های پروژه به همراه خواهد داشت.
  • مدل کارآمد سه بعدی ابر نقاط و فایل الکترونیکیAs Built جایگزین هزاران صفحه نقشه As Built کارگاهی گردیده و امکان استفاده بسیار آسان از این مدل به صورت یک آرشیو به روز کامپیوتری را میسر ساخته است (با استفاده از این مدل امکان هرگونه اندازه گیری های متنوع هندسی در دفاتر طراحی و بهره برداری فراهم گشته به گونه ای که  نیازی به حضور مداوم متخصصین در محل کارگاه نمی باشد).
  • امکان انجام عملیات طراحی، تهیه مدل سه بعدی از آخرین وضعیت موجود در نرم افزارهای رایجی همچون PDMS,PDS, …,AutoPlant  و نیز استخراج نقشه اجرائی و لیست کالای مصرفی از این مدل (به روز) As Built به سادگی فراهم بوده و در موارد خاص مانند حوادث کارگاهی، طرحهای مهندسی و بهینه سازی مختلف در سایت، این مدل اهمیت فوق العاده ای داشته و اطلاعات اولیه ارزشمندی را در اختیار طراح قرار می دهد.
  • هزینه های اقتصادی پایین تر تهیه مدل سه بعدی As Built در مقایسه با روش های سنتی انجام کار.

با توجه به ویژگیهای اشاره شده برای عملیات اسکن لیزری سه بعدی و نظر به کاربرد وسیع آن در مجتمع ها، این موضوع با استقبال بسیار خوب کارفرمایان و شرکتهای معتبر مهندسی در عرصه فعالیتهای بین المللی روبرو گردیده است. بطوری که امروزه این فعالیت بعنوان یک ردیف مشخص در قراردادهای EPC کلان گنجانده شده و توافق کاملی برای تهیه این مدل در پایان عملیات اجرائی طرحهای صنعتی انجام پذیرفته است.

 

خدمات مدل سازی واحدهای فرایندی

انجام عملیات مدلسازی سه بعدی بر پایه فایل ابر نقاط برداشت شده از کارگاه به عنوان یک مرحله مستقل در عملیات مهندسی دیتیل مطرح بوده و بر اساس نیازهای فنی مطرح شده از سوی کارفرما (در نرم افزارهای مختلف) قابل انجام می باشد. لازم به ذکر است با توجه به نیازمندیهای متداول مهندسان طراح، با در اختیار داشتن امکانات نرم افزاری (جهت برقراری ارتباط بین مدل سه بعدی ابر نقاط با نرم افزارهای Auto CAD و PDMS) استفاده مستقیم از فایل ابر نقاط به تنهایی پاسخ گوی اغلب مشکلات رایج در فرایند مهندسی دیتیل می باشد. هرچند در مواردی خاص مدل سازی کامل بخشهایی از محوطه موجود کارخانه غیر قابل اجتناب می باشد.


© 2019 rubesh. All Rights Reserved. Powered by ofr