• ٠٢١٤٤٤٩٥٩٧٦
 • ٠٩١٢٢٥٧٠٩١٦
 • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

شركت روبش راهبرد انرژی تجربیات مختلفی در زمینه تامین کالای پروژه های مختلف نفت ، گاز و پتروشیمی می باشد. این شرکت با ارایه خدمات نوآورانه برمبنای استاندارد های بین المللی با در نظر گرفتن بهترین کیفیت ، مناسب ترین قیمت ودر سریعترین زمان ممکن ، نسبت به تامین کالا در صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی اقدام می نماید.

این شرکت توانسته است فرآیند تامین کالا را بر مبنای اصول حرفه ای زنجیره تامین کالا و در محیط رقابت پذیر با شرکت های معتبر بین المللی سازماندهی و اجرا نموده و الگویی نمونه را از یک شرکت تخصصی تامین کالا ارایه نماید.

شركت روبش راهبرد انرژی به عنوان یک شرکت پیشرو در زمینه تامین کالا، شامل دپارتمان های تخصصی تامین منابع، خرید ، بازرسی فنی ، ساخت و تسریع بخشی ، حمل و نقل و امور گمرکی و کنترل کالا می باشد که فعالیت خود را در حوزه های تجهیزات فرآیندی ، مکانیکی ثابت و دوار ، برق و ابزار دقیق ، پایپینگ ، سیویل ، سازه فلزی و سایر اقلام عمده با استفاده از توانمندی های سازندگان و شرکت های داخلی و خارجی گسترش داده و توانایی تامین مقادیر قابل توجهی از کالا های مورد نیاز پروژ های عظیم ملی در صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی را دارد.

 این شرکت با بیش از چند هزار شرکت معتبر تامین کننده کالا، به عنوان مجموعه ای تخصصی در ارتباط بوده و با شناسایی معتبر ترین سازندگان در سراسر دنیا نسبت به ارزیابی آنها در زمینه تامین کالای پروژه ها اقدام کرده و همواره مناسب ترین سازنده را جهت تامین کالاهای مورد نیاز پروژه انتخاب می نماید.

شركت روبش راهبرد انرژی کسب رضایت مشتری ، تعامل و ارتباط شایسته با کلیه ذینفع ان پروژه ها و حفظ منافع آنان در حوزه تامین کالا ، همواره از اهداف و اولویت های اساسی این شرکت بوده است.

شركت روبش راهبرد انرژی با هدف تامین اقلام تاسیسات و تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی تاسیس گردیده است و با بهره گیری از کلیه امکانات داخلی و خارجی و تحقیقات لازم در خصوص درک نیازها و انتظارات مشتریان، تکنولوژی های جدید و نوسانات بازار تامین رضایت مشتریان و تحویل تجهیزات را بخشی از اهداف استراتژیک و برنامه های خود قرار داده است.و با پشتکار شبانه روزی و با رویکرد ارایه خدمات جدید در حوزه نفت ، گاز و پتروشیمی با هدف اعتلای هرچه بیشتر این صنعت ، چشم انداز خود را بنا نهاده است.


اغلب مجريان طرحهاي بزرگ عمراني موفق به تكميل و راه اندازي طرحهايشان، مطابق زمان و هزينه هاي پيش بيني شده نمي‌شوند و بصورت طبیعی در این رابطه با موانع زیادی مواجه مي باشند. پيچيدگي تكنولوژيكي، تنوع تخصصهاي مورد نياز، نامناسب بودن طراحي‌ها، حجم عظيم فعاليتها و همچنين تعداد زياد سازمانها و افراد درگير در طرح، همگي از مسائلي هستند كه اغلب مجريان طرح را در پروژه هاي بزرگ و پيچيده از رسيدن به اهداف پروژه باز مي دارند. معضلات ناشي از اين مسائل، زماني نمود بيشتري خواهد داشت كه مجري طرح تجربه و تخصص لازم را در اداره كردن  پروژه هاي مشابه كسب نكرده باشد و عليرغم نداشتن ذهنيت روشن نسبت به فعاليتها و نيازهاي آتي پروژه، مسئوليت مديريت و هماهنگي طرح را نيز بر عهده گيرد.

در ابداع روشهاي نوين اجرا و مديريت طرحهاي بزرگ سعي مي شود تا اولاً هماهنگي و يكپارچگي بيشتري ميان مراحل طراحي و ساخت برقرار گردد و ثانياً وظايف مديريتي از وظايف فني طراحي و ساخت مستقل گردد. روش پيمانكاري و مديريت (MC) پروژه ها از جمله راهکارها و خدماتی هست که شرکت روبش راهبرد انرژی در پروژه های مرتبط با تخصص های خود ارایه می نماید.

خدمات مديريت اجراي طرح را براي تكميل مرحله طراحی، ساخت، بهره برداري و سپس نگهداري صحيح از واحدهاي مختلف يك پروژه به شرح ذيل مي‌توان عنوان نمود:

 • خدمات مديريت، هماهنگي و مشاوره در موضوع طراحی و خرید و اجرا و ...
 • تعيين خط مشي هاي اجرايي پروژه و رويه‌ها
 • برنامه ريزي، تهيه برنامه‌هاي زمان بندي، كنترل پيشرفت عمليات و گزارش دهي به كارفرما
 • هماهنگي عمليات اجرايي و نظارت بر ساخت
 • ....

 

خدمات 3D Laser Scanning  واحدهای فرایندی

شرکت "روبش راهبرد انرژی" به عنوان اولین شرکت ایرانی در تهیه مدل ابر نقاط As Built از واحدهای صنعتی کشور می باشد. استفاده از تکنولوژی اسکن لیزری و بدنبال آن مدلسازی سه بعدی مجتمع های صنعتی در نرم افزار های تخصصی مانند LFM،AutoCAD ، PDMS و ... روش منحصر به فردی برای تولید نقشه های As built می باشد که از سال 2006 به این سو در صنعت جهان مورد استفاده قرار گرفته است. استفاده از این روش منجر به تولید "مدل سه بعدی الکترونیکی"حاوی اطلاعات کامل ابعادی محوطه صنعتی می باشد که می تواند با تهیه مدل سه بعدی در هر کدام از نرم افزارهای رایج از جمله PDMS منجر به تهیه"مدل و نقشه های As built"در دپارتمان های مختلف مهندسی مانند Piping و Equipment و Structure و ... گردد.

 

مزایای فنی و اقتصادی استفاده از اسکن سه بعدی لیزری و تهیه مدل As Built ابر نقاط (points cloud) در مجتمع های صنعتی

 • ثبت و ضبط اطلاعات دقیق موقعیتی و ابعادی، شرایط ویژه ای جهت جمع آوری Dismantling)) و نصب ستمجدد Reconstruction)) واحدهای صنعتی و  فرآیندی و ... را فراهم ساخته و باعث ایجاد یک بسته منسجم مهندسی در فرایند انجام پروژه گردیده است که  این امر ضمن تسهیل و تسریع روند نصب مجدد سیستم ، کاهش چشمگیری در هزینه های پروژه به همراه خواهد داشت.
 • مدل کارآمد سه بعدی ابر نقاط و فایل الکترونیکیAs Built جایگزین هزاران صفحه نقشه As Built کارگاهی گردیده و امکان استفاده بسیار آسان از این مدل به صورت یک آرشیو به روز کامپیوتری را میسر ساخته است (با استفاده از این مدل امکان هرگونه اندازه گیری های متنوع هندسی در دفاتر طراحی و بهره برداری فراهم گشته به گونه ای که  نیازی به حضور مداوم متخصصین در محل کارگاه نمی باشد).
 • امکان انجام عملیات طراحی، تهیه مدل سه بعدی از آخرین وضعیت موجود در نرم افزارهای رایجی همچون PDMS,PDS, …,AutoPlant  و نیز استخراج نقشه اجرائی و لیست کالای مصرفی از این مدل (به روز) As Built به سادگی فراهم بوده و در موارد خاص مانند حوادث کارگاهی، طرحهای مهندسی و بهینه سازی مختلف در سایت، این مدل اهمیت فوق العاده ای داشته و اطلاعات اولیه ارزشمندی را در اختیار طراح قرار می دهد.
 • هزینه های اقتصادی پایین تر تهیه مدل سه بعدی As Built در مقایسه با روش های سنتی انجام کار.

با توجه به ویژگیهای اشاره شده برای عملیات اسکن لیزری سه بعدی و نظر به کاربرد وسیع آن در مجتمع ها، این موضوع با استقبال بسیار خوب کارفرمایان و شرکتهای معتبر مهندسی در عرصه فعالیتهای بین المللی روبرو گردیده است. بطوری که امروزه این فعالیت بعنوان یک ردیف مشخص در قراردادهای EPC کلان گنجانده شده و توافق کاملی برای تهیه این مدل در پایان عملیات اجرائی طرحهای صنعتی انجام پذیرفته است.

 

خدمات مدل سازی واحدهای فرایندی

انجام عملیات مدلسازی سه بعدی بر پایه فایل ابر نقاط برداشت شده از کارگاه به عنوان یک مرحله مستقل در عملیات مهندسی دیتیل مطرح بوده و بر اساس نیازهای فنی مطرح شده از سوی کارفرما (در نرم افزارهای مختلف) قابل انجام می باشد. لازم به ذکر است با توجه به نیازمندیهای متداول مهندسان طراح، با در اختیار داشتن امکانات نرم افزاری (جهت برقراری ارتباط بین مدل سه بعدی ابر نقاط با نرم افزارهای Auto CAD و PDMS) استفاده مستقیم از فایل ابر نقاط به تنهایی پاسخ گوی اغلب مشکلات رایج در فرایند مهندسی دیتیل می باشد. هرچند در مواردی خاص مدل سازی کامل بخشهایی از محوطه موجود کارخانه غیر قابل اجتناب می باشد.


واحد مهندسی و طراحی شرکت روبش راهبرد انرژی با تکیه بر توان کارشناسان مجرب و سابقه چندین ساله در زمینه طراحی و ارائه خدمات مهندسی پروژه ­های صنایع  نفت , گاز , پتروشیمی و صنایع بنیادین کشــور، قادر به ارائه طیف وسیــع خدمات فنی و مهندسی می­باشد. 

ارائه خدمات مهندسی در زمینه نفت و گاز و پتروشیمی: 

 • طراحی و ارائه خدمات مهندسی پایه و تفصیلی، مهندسی خرید و مهندسی اجرا
 • مدیریت پروژه
 • طراحی واحدهای فرایندی، طراحی لوله کشی تاسیسات نفت، گاز، پتروشیمی به صورت  3D Modeling تهیه MTO برای اقلام لوله کشی، به همراه عملیات آنالیز تنش و ساپورتینگ تاسیسات نفتی، گازی، پتروشیمی، تاسیسات صنعتی 
 • طراحی کلیه سیستم های "سازه و مکانیکال، برق، ابزار دقیق، معماری و ..." در زمینه تاسیسات نفت، گاز، پتروشیمی و نیروگاه

 خدمات مشاوره در زمینه مناقصات : 

 • تهیه اسناد مناقصه و تهیه شرح کار پروژه
 • بررسی فنی و ارزیابی پیشنهادات فنی پیمانکاران

تهیه شرح قرارداد


© 2019 rubesh. All Rights Reserved. Powered by ofr